Lamelové parkety

Masívne lamelové parkety

známejšie pod názvom - Lamparkety, na rozdiel od vlysových parkiet, nemajú pero a drážku a majú hrúbku 10mm. Ukladajú sa celoplošným lepením. Majú úžitkové vlasnosti a sú lacnejšie ako vlysové parkety. Výhodou je montáž na podlahové kúrenie.Sú mimoriadne populárne, najmä v Španielsku a Taliansku. Ich popularita rastie i v ostatných častiach Európy. Poskytujú tie isté úžitkové vlastnosti ako vlyskové parkety, sú však lacnejšie. Dreviny MERBAU a TEAK, ktoré sa importujú na slovenský trh, sú veľmi vyhľadávané na podlahové vykurovania na vodnej báze z dôvodu skĺbenia estetických vlastností dreva a dobrej prestupnosti tepla. Ich životnosť je 200 – 300 rokov.
Lamparkety môžete pokladať do viacerých vzorov - behúňová väzba, stromček...

Dub

Z našich drevín je najviac používaná drevina.

Dodávané rozmery: 10x 50/60 x 250/300

Merbau - Drevo inkrustované zlatom

Charakteristický znak pre drevo Merbau je, že niektoré žilky sú vyplnené žltým, lesklým prachom, ktorý pod priesvitnými lakovými nátermi neskutočne pripomína zručne vyhotovené zlaté inkrustácie v tvare drobných pásikov. Drevo Merbau je už od prírody obohatené delikátnym pozlátením. Farebnosť a mechanické vlastnosti dreva Merbau ho zvlášť predurčujú na výrobu exkluzívnych podláh a parkiet v reprezentačných miestnostiach verejných budov a v súkromných domoch. Hlboká hnedá farba dreva zosvetlená zlatými škvrnkami zvýrazňuje dôstojnosť miesta a dokonale ladí s moderným vybavením. Zároveň tmavá farba povrchu maskuje prípadné znečistenia a zaškrabnutia. Vďaka tomu podlaha dlhšie uchováva plne estetické atribúty o to viac, že drevo Merbau má výnimočnú rozmerovú stálosť, je tvrdé a preto veľmi odolné proti oderu a vtlačeniu.
 
Dodávane rozmery: 10x60x300
 
Kvalita: Natur - rôznorodá prirodzená farba dreva, nerovný smer vlákien povolené.

Teak - Kráľ monzúnových lesov

Teakové drevo bolo známe a používané v juhovýchodnej Ázii už pred viac ako dvoma tisíckami rokov. Teakové nosníky použité v budovách starších ako tisíc rokov v Indii a Barme sa často nachádzajú vo veľmi dobrom technickom stave. Teakové drevo sa do Európy v značných množstvách začalo dovážať v 19. storočí a čoskoro sa stalo cenným materiálom na výrobu elegantného nábytku vo viktoriánskom štýle. Teak je výnimočné drevo vďaka svojej štruktúre a veľkému obsahu prírodných olejčekov ako aj kyseliny kremičitej, je veľmi rozmerovo stále a má vysokú trvanlivosť zvlášť vo vlhkom prostredí. Odvtedy objavené teakové drevo bolo cenené a vyhľadávané. Zhotovujú sa z neho okrem iného časti lodí určené na rýchle opotrebovanie, napr. paluby. Preto sa už oddávna využíva na vyhotovovanie prvkov lodí a jácht. V prístavných a riečnych spevneniach sa využíva zriedkavejšie, pretože je príliš cenným materiálom na takéto použitie. Teak je taktiež materiálom predurčeným na podlahy, zvlášť v kúpelniach, saunách alebo verejných objektoch. Svetlo hneda farba maskuje prípadné znečistenie, blato a veľké množstvo vlhkosti vnášanej na topánkach nepredstavuje problém.

Rozmer: 10x48/50x250 - 300
 
Kvalita: Natur - rôznorodá prirodzená farba dreva, nerovný smer vlákien povolené.